طراحی برکه


برکه (Pond) مصنوعی معمولا به شکل منظم و یا منظم ساخته می شود که معمولا اشکال نامنظم آن به دلیل طبیعی بودن طرفدران بیشتری دارد و پر کاربردتر می باشد. در واقع برکه فضایی است که آب در آن جریان نداشته و راکد است.

برکه (Pond) یکی از جلوه های زیبای آب است که حس آرامش خاصی را به انسان می بخشد و باعث تلطیف روح می گردد. از برکه می توان در داخل محوطه حیاط و یا ویلا استفاده کرد. برای زیبایی هر چه بیشتر برکه می توان در کنار آن از گل های زیبا و رنگارنگ استفاده کرد که زیبایی آن را چند برابر می کند و همچنین می توان برای ایجاد محیطی طبیعی تر و زیباتر درون برکه را با نیلوفرهای آبی و ماهیی های قرمز تزیین کرد.

مهمترین مزیت استفاده از گیاهان بزی در برکه ها، تولید اکسیژن و رطوبت هواست، که باعث خنکی و مطبوع شدن هوای محیط می گردد. در برکه ها می توان از آب متحرک نیز استفاده کرد و استفاده از کانال های آب و صدای دلنشین جاری بود آب می تواند باعث افزایش زیبایی های بصری محیط گردد.

از اجزا و المان های برکه که زیبایی خاصی به آن می بخشد می توان به ماهی قرمر کوی ، نیلوفر آبی و نخل مرداب اشاره کرد.

 

گالری تصاویر

پروژه های اجرا شده

درباره ما

آوالانچ با همفکــری و همکــاری تعدادی از ایده پردازان، طراحان در زمیـنه های فضـای سبز آماده ارائه خدماتی متفاوت در زمینه طراحـی و اجرای فضای سبز به دوستداران طبیعت میباشد.

تماس با ما

آدرس : میرداماد میدان مادر خیابان بهروز کوچه شریفی بعد از تقاطع آزیتا پلاک 1 واحد 9

تلفن : 02122224713 - 02122353305 - 02122279138

info[@]avalanchgarden.com

شبکه های اجتماعی

ما را دنبال کنید!

facebook  گوگل پلاس  instagram  pinterest  aparat  telegram