رز وحشی

رز وحشی

 

نام فارسی: رز وحشی

نام علمی: ROSA BRUNONII

تیره - خانواده: ROSACEAE  - گل سرخیان

 

نام گیاه: رز وحشی - WILD ROSE

مشخصات گیاه: رز وحشی گیاهی بوته ای و بالارونده است. ساقه ی گیاه خاردار است و برگ ها مرکب و دارای 5 تا 7 برگچه هستند . گل ها زیبا ، خوشبو و معطر و سفید رنگ بوده و دارای 5 گلبرگ هستند. گل ها به صورت خوشه ای در انتهای شاخه ها ایجاد می شوند. میله های پرچم به یک ستون متصل می شوند و در مرکز گل پرچه ها انبوه و به رنگ زرد هستند. رز وحشی گیاهی بوته ای از خانواده ی گل سرخیان (رزاسه) بومی غرب آسیاست. 

میوه ها: میوه ها قهوهای-بنفش و یا قرمز تیره هستند و اندازه ی حدود یک سانتی متر دارند و براق و نرم هستند.

ظاهر: بوته ها 4 تا 6 متر طول دارند. برگچه های جوان ظاهری بنفش رنگ دارند. خارهای روی ساقه حدود 5 میلی متر طول دارند. برگ های مرکب حاوی 7 ، 5 و یا 3 برگچه هستند. گل ها به صورت خوشه ای و در سرشاخه های ایجاد می شوند و اندازه ای حدود 3 تا 5 سانتی متر دارند.

آبیاری: برای آبیاری گیاه بهتر است از آب سبک و بدون املاح استفاده کنید. آبیاری دیفن باخیا در تابستان هفته‌ای دو بار و در زمستان یک بار در هفته کافی است. این گیاه نسبت به خشکی مقاوم‌تر است تا آبیاری بیش از اندازه؛ پس اجازه دهید در بین 2 آبیاری سطح خاک گلدان خشک شود.

زیستگاه: زیستگاه این گیاه عموما جنگل ، بیشه ، در حاشیه جنگل ها، و دره ها ست.

تکثیر: برای تکثیر این گیاه می توان از ساقه ی آن قلمه تهیه کرد و در ماسه ی خیس قرار داد تا ریشه در قلمه ها ایجاد شود. برای تکثیر این گیاه از طریق بذر بایستی بذرها تا زمانی که موقعیت کاشت آن ها فراهم شود در یخچال نگهداری نمود.

 

درباره ما

آوالانچ با همفکــری و همکــاری تعدادی از ایده پردازان، طراحان در زمیـنه های فضـای سبز آماده ارائه خدماتی متفاوت در زمینه طراحـی و اجرای فضای سبز به دوستداران طبیعت میباشد.

تماس با ما

آدرس : میرداماد میدان مادر خیابان بهروز کوچه شریفی بعد از تقاطع آزیتا پلاک 1 واحد 9

تلفن : 02122224713 - 02122353305 - 02122279138

info[@]avalanchgarden.com

شبکه های اجتماعی

ما را دنبال کنید!

facebook  گوگل پلاس  instagram  pinterest  aparat  telegram