خدمات ما

محوطه سازی ویلا

محوطه سازی ویلا یکی از مهمترین و کلیدی ترین بخش های زیبا سازی ویلاها می باشد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و خلاقیت طراحان فضای سبز، محوطه سازی سنتی ویلاها تبدیل به محوطه سازی های مدرن و زیبا شده اند.

برای محوطه سازی موثر یک ویلا می توان علاوه بر استفاده از فضای سبز چشم نواز از سایر المان ها و تجهیزات فضای باز نظیر آلاچیق، برکه، بام سبز، باربیکیو، آتشکده، استخر و ... استفاده کرد.

در کنار این موارد استفاده از مبلمان فضای سبز شیک و راحت که با شرایط آب و هوایی محل ویلا سازگار و هماهنگ باشد، زیبایی خاصی به ویلا بخشیده و آرامش و آسایش ساکنین را سبب می شود.

انتخاب گیاه:

در محوطه سازی ویلا و فضای سبز (Landscape) با گیاهان متنوع سر و کار داریم، زیرا گیاهانی که در فضای سبز مورد استفاده قرار می گیرند همیشه علاوه بر شرایط ژنتیکی و ارثی از شرایط اکولوژیکی محیط زیست همچون تغییرات دمایی، حداقل و حاکثر دما، تغییرات رطوبت، بارندگی ها، تعداد روزهای ابری یا آفتابی، بلندی روز و شب و دیگر پدیده های جوی نیز متاثر هستند که توجه به این موارد موجب محدودیت هایی در انتخاب گیاهان می گردد.

انتخاب خاک در محوه سازی:

در محوطه سازی ویلا مطالعه دقیق خاک و کاشت گیاه مناسب آن خاک و همچنین ایجاد بستر مناسب برای کاشت گیاه به واسطه خاک برداری و خاک ریزی می تواند نقش مهمی در رشد و سهولت نگهداری گیاهان داشته باشد و این امر جز با کارشناسان  متخصصین امکان پذیر نمی باشد.

انتخاب مصالح ساختمانی مناسب:

شناخت و انتخاب مصالح برای محوطه سازی ویلا امریست که نیاز به تجربه در مورد تغییرات مصالح در برابر شرایط جوی دارد. این مصالح فقط در امور محوطه سازی مورد استفاده قرار می گیرد که اطلاع دقیق از این موارد می تواند کمک بزرگی در بالا بردن کیفیت سطح کار باشد.

از جمله موارد دیگری که باید در راستای محوطه سازی ویلا انجام شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کف سازی و زیر سازی در محوطه سازی
  • نورپردازی محوطه
  • تاسیسات برقی محوطه
  • تاسیسات مکانیکی محوطه
  • و ...

شرکت آوالانچ با تکیه بر تجربه چندین ساله و اجرای پروژه های مختلف مفتخر است با ارائه خدمات مشاوره در خصوص محوطه سازی ویلا و همچنین ارائه خدمات مهندسی نظیر تهیه نقشه های اجرایی دو بعدی و سه بعدی و ... شما را برای رسیدن به بهترین نتیجه همراهی نماید. با ما در تماس باشید.

 

گالری تصاویر