مقالات

چگونه یک بالکن زیبا داشته باشیم؟

چگونه یک بالکن زیبا داشته باشیم؟

با آمدن فصل تابستان، رفتن به طبیعت و حس اجزای سبز و زیبا برای بسیاری از افراد شور و هیجان زیادی را به همراه دارد. استشمام عطر گل‌ها، سبزی تازه برگ‌های جوانه‌زده و کم‌کم رویش میوه‌های نوبرانه. چه خوب است اگر در لحظه‌های آرام خانه بنشینیم و از این خنکا لذت ببریم. امنیت خانه در دل طبیعت تجربه‌ای فراموش‌نشدنی است، پس حالا وقت آن رسیده که دستی به سر و روی بالکن خانه خود بکشید و از آن به شکل بهتری استفاده کنید. داشتن یک بالکن سرسبز و زیبا در میان آجرها و سنگ های  یک مجتمع آپارتمانی واقعاً یک نعمت است. اگر در یک آپارتمان کوچک زندگی می کنید و ناچار در مورد اندازه و تعداد وسایل خانه با احتیاط عمل می کنید، ایده های خلاقانه خود را صرف تزیین بالکن کنید و از داشتن یک بالکن زیبا و خاص لذت ببرید.

از ظرفیت بالکن خود به‌خوبی استفاده کنید. نگهداری گیاهان درون بالکن فضا را دلنشین‌تر می‌کند و تجربه داشتن گیاهان را نیز به شما می بخشد. سعی کنید از گیاهانی استفاده کنید که با شرایط بالکن خانه شما مثل سایه، نور، وزش باد و دمای هوا هم خوانی داشته باشد. گیاهان  گل‌داراز زیبایی  بیشتری برخوردار هستند، ولی حساسیت بیشتری هم برای نگهداری شامل آنها می‌شود.تنوع گیاهان مختلف برای بالکن شما انتخابی هوشمندانه است گلدان‌های زیبا، رنگ‌ها را به همراه می‌آورند .

این روزها که تنوع گلدان‌ها بیشتر شده است، دستتان برای انتخاب بازتر است. با توجه به رنگ گل و گیاه بالکن خود می‌توانید گلدان‌هایی زیبا انتخاب کنید تا رنگ را به بالکن خانه شما آورده و زیبایی آن را افزایش دهد. حتی گلدان‌های رنگی برای لبه‌های بالکن و نرده‌های آن نیز در بازار وجود دارد که فضا را برای شما جذاب‌تر کرده و نمای ساختمان را هم صفا می‌بخشد. گلدان‌های رنگی و متنوع به‌سادگی دکوراسیون بالکن شما را منحصربه‌ فرد می‌کند.

همیشه فضای دیوار در بالکن ها ارزشمنده و میشه از اون برای زیبایی بیشتر بالکن استفاده کرد. برای داشتن یه چشم انداز زیبا و فوق العاده حتما گل ها و گیاهانتون رو روی دیوار پرورش بدین و در فضا صرفه جویی کنید. دیوار سبز یا باغچه های عمودی به مراتب نگهداری ساده و راحت تری هم  دارند.

دکوراسیون بالکن با گل ها از ارزان ترین و زیباترین روش هاست. برای بهره مندی از شادابی این فضا میتوانید یه مبل راحتی و میز کوچک یا یه صندلی تاشو و جذاب و حتی میز و صندلی هایی برای صرف غذا در بالکن قرار بدین. همیشه نشستن در میان گل ها و استشمام هوای تازه میتونه روحتون رو جلابده.

چگونه یک بالکن زیبا داشته باشیم؟