آشنایی با انواع لامپ در فضای سبز

انواع لامپ در فضای سبز

ايجاد روشنایی و نورپردازی در فضای باز نه تنها باعث متمايز نشان دادن برخي از ویژگی های خاص چشم انداز شده بلكه به خانه و چشم انداز اطراف آن زیبایی و امنیت بیشتر مي بخشد. کاربرد کلیدی استفاده از روشنايي در فضای باز دانستن این است كه دقیقا روي چه ویژگی هايي از باغ می خواهید تاکید كنيد . به عنوان مثال آيا ميخواهيد روي يك بستر گل تاكيد كنيد يا يك نقطه كانوني و يا بيشتر علاقه مند هستيد تا نورپردازي در راهروها و يا ورودي انجام شود .

انواع مدل چراغ

1- باغچه ای (Garden)

چراغ خورشیدی باغچه ، محصولی با طراحی نوین و زیبا است . این چراغ مجهز به پنل خورشیدی می باشد که با استفاده از آن در طول روز نور خورشید را دریافت و به صورت انرژی الکتریکی درون باطری خود ذخیره می کند . از ویژگی های این محصول می توان به امکان روشن و خاموش شدن اتوماتیک با توجه به تاریکی و روشنایی محیط اشاره نمود . در طول روز چراغ خاموش و مشغول ذخیره انرژی می باشد و با تاریک شدن هوا ، به صورت خودکار روشن می شود . شما می توانید از چراغ خورشیدی سولار در باغ ، باغچه ، ویلا و ... استفاده نمایید و جلوه ای متفاوت و زیبا را در محیط پیرامون خود ایجاد نمایید.

2- یکدست (Wash)

انواع لامپ در فضای سبز

این چراغ ها نوری یک دست ،با گسترش زیاد به محیط می دهند،که برای روشن کردن نمای ساختمان، و حصار های اطراف و دیوار های باغ ایده آل هستند نمونه لامپ : لامپ های منظر مارک کیچلر 4 وات ال ای دی

3- گلوله (Bullet)

انواع لامپ در فضای سبز

علت نام نهادن این اسم برای این نوع چراغ ها، مشابه بودن فرم آنها به فرم گلوله است. این گونه چراغ ها برای نورپردازی درختان و تاباندن نور زاویه دار به سمت درختان استفاده می شوند. این مجموعه کوچک همه کاره که گاهی  هم از لامپ معمولی برایش استفاده می شود، نوری بسیار باریک و تیز فراهم می کند .برای نور پردازی روی زوایا و خطوط ساختمان ،تنه درخت و مجسمه های باغچه ای مناسبند.

4- چاهی (Well)

انواع لامپ در فضای سبز

جراغ در زمین در یک حفره ضد آب جایگذاری می شود.در نتیجه شما نورپردازی خواهید داشت بدون وجود هیچ پایه ای! از این چراغ ها برای نور دهی به بعد زیرین گیاهان، نما ساختمان و یا دیوار. چراغ های چاهی را هم می توان به صورت چراغ ثابت تهیه کرد هم پیچی.

5- رو به پایین (Downlight)

انواع لامپ در فضای سبز

این مدل پایه ها را می توان بالای تنه درختان و یا بالای نیمکت ها نصب کرد .می توان جهت آن را روی گیاهان پوششی و چمن ها و یا به سمت شاخ و برگ های بالایی درختان تنظیم کرد تا شبیه نور ماه به نظر بیاید. بخش شنل مانند و بلندی اطراف لامپ را می گیرد که باعث می شود نور به اطراف پخش نشود و مسیری مستقیم تر را طی کند. کلاهک های با دوام مسی یا برنجی پیدا کنید و برای لامپ هم ال ای دی نصب کنید تا نیاز نباشد بالا بروید و تعویض یا تعمیر کنید .

6- طوفانی (Flood)

انواع لامپ در فضای سبز

معمولا یکم عریض تر از شلیکی (۴۰ درجه یا بیشتر ) و قوی تر و پر نور تر از شوینده . این چراغ حاشیه ای دارد که باعث می شود نور آن کمی کاهش یابد.به ندرت کاربرد دارد معمولا برای درختان خیلی بزرگ یا خانه هایی با نمای عریض.

درباره ما

آوالانچ با همفکــری و همکــاری تعدادی از ایده پردازان، طراحان در زمیـنه های فضـای سبز آماده ارائه خدماتی متفاوت در زمینه طراحـی و اجرای فضای سبز به دوستداران طبیعت میباشد.

تماس با ما

آدرس : میرداماد میدان مادر خیابان بهروز کوچه شریفی بعد از تقاطع آزیتا پلاک 1 واحد 9

تلفن : 02122224713 - 02122353305 - 02122279138

info[@]avalanchgarden.com

شبکه های اجتماعی

ما را دنبال کنید!

facebook  گوگل پلاس  instagram  pinterest  aparat  telegram