چگونه یک بالکن زیبا داشته باشیم؟

چگونه یک بالکن زیبا داشته باشیم؟

با آمدن فصل تابستان، رفتن به طبیعت و حس اجزای سبز و زیبا برای بسیاری از افراد شور و هیجان زیادی را به همراه دارد. استشمام عطر گل‌ها، سبزی تازه برگ‌های جوانه‌زده و کم‌کم رویش میوه‌های نوبرانه. چه خوب است اگر در لحظه‌های آرام خانه بنشینیم و از این خنکا لذت ببریم. امنیت خانه در دل طبیعت تجربه‌ای فراموش‌نشدنی است، پس حالا وقت آن رسیده که دستی به سر و روی بالکن خانه خود بکشید و از آن به شکل بهتری استفاده کنید. داشتن یک بالکن سرسبز و زیبا در میان آجرها و سنگ های  یک مجتمع آپارتمانی واقعاً یک نعمت است. اگر در یک آپارتمان کوچک زندگی می کنید و ناچار در مورد اندازه و تعداد وسایل خانه با احتیاط عمل می کنید، ایده های خلاقانه خود را صرف تزیین بالکن کنید و از داشتن یک بالکن زیبا و خاص لذت ببرید.

ادامه مطلب...

تاثیر و اهمیت گل و گیاه در سلامت

تاثیر و اهمیت گل و گیاه در سلامت

گل و گیاه‚ به عنوان یکی از شگفتی های خلقت از جنبه های مختلفی بر زندگی انسان تاثیر می گذارند. یکی از معجزات گل و گیاه ‚تاثیر بی نظیر آن در روان انسان است که جای بحث فراوان دارد. افرادی که در منازل خود حتی در آپارتمانهای کوچک خود‚ گل و گیاه نگهداری می کنند از روحیه متفاوتی نسبت به دیگران برخوردارند.

روانشناسان و روانپزشکان براین باور هستند که‚ افرادیکه با گل و گیاه سر و کار دارند‚ فشارهای کاری و محیطی و اضطراب های ناشی از آن کاهش پیدا می کند. لذا ‚توصیه میشود نسبت به تهیه گل و گیاه و یا گیاهان آپارتمانی (گلدان آپارتمانی) اقدام نموده تا به این صورت روحیه تان عوض شده و نگرش مثبت به زندگی پیدا کنید.

ادامه مطلب...

تاثیر آبنما بر فضای شهری

تاثیر آبنما بر فضای شهری

آبنما یکی از اجزای معماری ایرانی به ویژه در طرح باغ ایرانی بوده‌است. آبنماها در شهرها نمادی از رودها و نهرهای روان در دل دشت‌ها و جنگل‌ها هستند، همچنین آبنماها با ایجاد چشم‌اندازی زیبا همراه با آوای خوش فراز و فرود مایع زندگی انسان می‌توانند در یک لحظه تمام رفتارهای بد روانی را از دل و جان شهروندان و رهگذران زدوده و به جای آن سرخوشی  و شادی و آرامش را جایگزین خشم و اندوه و نگرانی و دلواپسی شهروندان و رهگذران نمایند، از این رو امروزه در سراسر پهنه بسیاری از شهرهای پیشرفته کشورهای دنیا آبنماهایی ساخته شده از برای ایجاد شور و شادی و آرامش شهروندان، در دهه‌های گذشته به ویژه از سالیان دهه‌های ۲۰ تا ۶۰ خورشیدی بیشتر میدان‌ها و پارکهای شهرهای ایران دارای آبنما شده بودند.

ادامه مطلب...

انواع فضاهای سبز شهری

انواع فضاهای سبز شهری

امروزه اهمیت و نقش فضای سبز شهری در حیات شهرها و پایداری آن ها و تاثیرات فیزیکی و طبیعی آن درسیستم شهری و بازدهی های مختلف اکولوژیکی اقتصادی واجتماعی آن انکارناپذیر است تا آنجا که کاربری فضای سبز درشهرها و سرانه ی آن یکی از مباحث اساسی دربرنامه ریزی ومدیریت شهری تلقی می گردد پیش از هرنوع برنامه ریزی برای توسعه سبز شهری،باید معیارها و استانداردهای توسعه فضای سبز معین و مشخص شود. وضعیت موجود شهرها نه تنها برایجاد فضای سبز وسیع و مهم تر از همه برنامه ریزی شده و حساب شده را ایجاب می کند، بلکه بیش از هر زمان دیگر خواهان فضاهای سبز وسیع به منظور برقراری موازنه اکولوژیک درمقابل محیط های ساخته شده است.

ادامه مطلب...

طراحی دیوار سبز

طراحی دیوار سبز

امروزه با توجه به افزایش جمعیت و شهرنشینی در کشور های در حال توسعه، ارزش ملک بالا رفته و فضا برای طراحی پارک ها و محوطه های سبز کاهش یافته است. بدین منظور گرایش به ایجاد باغ های عمودی و نمای سبز ساختمانی ایده جالب و عام پسندی است.

همچنین نیاز جامعه انسانی این ضرورت را ایجاد می کند که معماری هماهنگ با طبیعت قدم بردارد و هر چند بیشتر در راستای احترام به محیط طبیعی عمل کند. اما لازم به ذکر است که با توجه به مزیت های باغ های سبز، نمی توان آنها را جایگزین بوستان ها قرار داد.

ادامه مطلب...

چگونه فضاهای عمومی منزل را به فضای سبز تبدیل کنیم

انواع لامپ در فضای سبز

فضای سبز یکی از ارکان اصلی تلطیف محیط است که با مدیریت مناسب می توان در ایجاد و نگهداری آن تلاش نمود. فضای سبز به عنوان ریه شهر ها عمل نموده که با افزایش فضای سبز می توان به  محیط زیست کمک کرد. در دنیای امروز ، فضاهای مستعد جهت احداث فضای سبز در حال کاهش و در قسمت هایی از شهرهای صنعتی، دیگر فضایی جهت احداث این مهم نیست. به همین جهت در بسیاری از شهر های صنعتی به خصوص تهران، با کاهش سرانه فضای سبز روبه رو هستیم که این امر هر سال رو به افزایش بوده و در آینده ای نه چندان دور حجم فضای سبز ثابت و جمعیت رو به افزایش خواهد بود.

ادامه مطلب...

طراحی محیط و منظر در قرن بیستم

طراحی محیط و منظر در قرن بیستم

فرآيند شكل دهي به محيط همواره تحت تأثير نگرشهاي متفاوت نسبت به انسان،طبيعت و رابطه اين دو با هم قرار داشته و منجر به خلق انواع منظر شهري گرديده است. بررسي سابقه مداخله انسان در شكل دهي به محيط نشان دهنده تأثير دو گرايش متضاد "انسان همواره طبيعت" و "انسان حاكم بر طبيعت"است كه اولي حداقل تا قرن 16 ميلادي و دومي از بعداز آن بر اين فرآيند تسلط داشته‌اند. با آشكار شدن بحرانهاي محيطي قرن گذشته (Pepper,1996) ناشي از تسلط نگرش دوم، ديدگاه جديدي در حال شكل گيري است كه جنبه هايي از هر دو نگرش قبلي را شامل مي‌شود. در ديدگاه جديد انسان به جاي تقابل با طبيعت، با نيروهاي آن همراه مي‌شود و مجدداً قوانين آن را ارج مي‌نهد. اين نگرشي است به سوي طراحي منظر که  از تمركز بر خلق و سازماندهي مجموعه هاي كلان و عظيم به سوي طراحي هسته هاي شهري كوچكتر سوق مي‌دهد.

ادامه مطلب...

چگونه محوطه سازی کنیم

چگونه محوطه سازی کنیم

امروزه یکی از معضلات و مشکلات بشر آلودگی هوا می باشد و از راه های مقابله با این آلودگی توسعه و گسترش فضاهای سبز محلهای زندگی انسان است که افزایش فضای سبز یکی از این راه ها می باشد در علوم دانشگاهی امروزی به محوطه سازی (معماری منظر ) نیز گفته می شود. عبارت معماری منظر را می توان اینگونه معنا کرد که هر پیشه و حرفه ای که قصد آن طراحی و ساماندهی منظر باشد را معماری منظر گویند به زبان ساده معماری منظر تلفیقی از علوم مهندسی شهرسازی در کنار مهندسی معماری می باشد که به طراحی و فضاسازی محوطه باز می پردازد از دیگر ویژگی های معماری منظر بسط و گسترش ارتباط میان انسان و طبیعت القای زندگی و آرامش محیط به روح آدمی ترمیم و اصلاح فضای سبز آسیب دیده به دست آدمی و گسترش افق دید انسان به زیبایی بصری در محیط پیرامون خویش است.

ادامه مطلب...

چگونگی طراحی المان های فضای شهری

چگونگی طراحی المان های فضای شهری

رشد روز افزون جمعیت ، بالا رفتن سطح آگاهی افراد و همچنین لزوم استاندارد سازی زندگی شهری بخصوص در کلانشهرها باعث شده است که افراد مسئول و دست اندرکار در فکر طراحی و زیبا سازی فضاهای شهری بیفتند.

المان ترکیب شکلهای هندسی و حجم ها به همراه تداعی خاطره ای خوش تاریخی پر افتخار یا ایجادحس خوبی ازنشاط و ارامش برای شهروندان است گاهی المان ها رادرقالب مجسمه ی شخصیتهای بزرگ تاریخی و گاهی به شکل نمادها و نشانه های یدیده ایم که برای لحظاتی ما را واداربه توقف و خیره شدن به خود کرده اند این تندیس ها دربیشتر موارد به نماد و نشانه ای برای محلی که درآن قرارگرفته اند تبدیل شده اند.

ادامه مطلب...

طراحی فضای سبز ویلا

محوطه سازی

محوطه سازی و فضای سبز حیاط ویلا فقط کاشت، هرس و آبیاری نیست بلکه ایجاد یه فضای جادویی است برای فارغ شدن از روزمرگی که ما رو دعوت می کنه به نشستن و تماشای زیبایی گل ها و استنشاق بوی چمن مرطوب و تفکر. که  منوط به یک طراحی زیبا و منحصر به فرد می باشد.

حال اگر به دنبال طراحی فضای سبز ویلا یا خانه خود هستید بد نیست بدانید طراحی این گونه فضا ها دارای یکسری اصول و قواعد است. اصول طراحی باغچه حیاط ، دستورالعمل‌های لازمی هستند که بهتر است هر طراح محوطه آن را مبنای خلق پلان‌های خود قرار دهد.

ادامه مطلب...

درباره ما

آوالانچ با همفکــری و همکــاری تعدادی از ایده پردازان، طراحان در زمیـنه های فضـای سبز آماده ارائه خدماتی متفاوت در زمینه طراحـی و اجرای فضای سبز به دوستداران طبیعت میباشد.

تماس با ما

آدرس : میرداماد میدان مادر خیابان بهروز کوچه شریفی بعد از تقاطع آزیتا پلاک 1 واحد 9

تلفن : 02122224713 - 02122353305 - 02122279138

info[@]avalanchgarden.com

شبکه های اجتماعی

ما را دنبال کنید!

facebook  گوگل پلاس  instagram  pinterest  aparat  telegram