خدمات ما

طراحی فضای سبز

طراحی فضای سبز، در واقع چیدن المان ها و ابزار ویژه فضای سبز و محوطه سازی مختلف در جایگاه خود می باشد. در عصر حاضر و مشکلات ناشی از زندگی شهری و ماشینی، آلودگی هوا، انواع استرس، کم تحرکی، افسردگی و ... باعث افزایش تقاضا جهت توسعه فضای سبز، محوطه سازی، بام سبز و در کل طراحی و اجرای فضای سبز شده است.

تمایل شهروندان برای ساخت روف گاردن (بام سبز) و ایجاد فضایی زیبا و پر از آرامش باعث افزایش تقاضا در این حوزه گردیده است. از جمله مواردی که در توسعه فضای سبز می توان استفاده کرد می توان به انواع روف گاردن (بام سبز)، محوطه سازی و ... اشاره کرد که می توانند گوشه ای ز نیاز انسان به فضای سبز و آرامش ناشی از آن را جبران نماید.

از جمله المان هایی که می توان در طراحی فضای سبز و اجرای فضای سبز استفاده کرد می توان به انواع آلاچیق، باربیکیو، آتشکده، مبلمان فضای سبز، چمن مصنوعی، نور پردازی فضای سبز  و ... اشاره کرد. با توجه به کمبود فضا در کلانشهرهای بزرگ نظیر تهران و بالا بودن قیمت زمین استفاده از پشت بام بلااستفاده خانه ها جهت ایجاد فضای سبز (روف گاردن) بهترین انتخاب می باشد.

از مزایای ایجاد روف گاردن یا بام سبز در پشت بام خانه ها می توان به افزایش بهای خانه، ایجاد محیطی سرزنده و با نشاط برای ساکنین ساختمان، افزایش زیبایی نمای ساختمان، کاهش آلودگی، کاهش بار گرمایش و سرمایش ساختمان، کاهش آلودگی صوتی و ... اشاره کرد.

طراحی فضای سبز

استفاده از المان های مختلف فضای سبز نظیر آلاچیق، نور پردازی، برکه، آبنما، انواع کف سازی، کاشت و اجرای انواع چمن و گل و گیاه و ... باعث زیبایی و تنوع در طراحی فضای سبز می شوند.

سبزپوش کردن بام نیازمند گیاهانی است که به دقت انتخاب شده‌اند تا در برابر محیط خشن و بی‌روح محیط پشت بام در شرایط کم‌آبی و بی آبی، عوامل اقلیمی، یخ زدگی، نسیم دریا و خشکی و غیره مقاومت کنند. نوع گیاهان انتخابی بسته به نوع آب و هوا و شرایط اقلیمی مختلف، متفاوت بوده و بام سبز، اوج تلفیق اجرا با محیط است.

تکنولوژی مدرنی که امروزه بر پایه سقف سبز نهاده شده است و بر روی پشت بام ها و تراس ها اجرا می شود با نام « روف گاردن » معروف است. در شهرهای بزرگ ایران مانند تهران هم به دلیل بالا بودن قیمت زمین امکان ایجاد فضای سبز کافی وجود ندارد؛ به همین خاطر با ایجاد فضای سبز در بام ساختمان به بهبود محیط زیست کمک کرده و با حضور در باغ کوچکی که در دسترس افراد است، اوقات فراغات خود را سپری می کنند.

پوشش سبز در بام ساختمان ها در کشورهای اروپایی و ایالات آمریکا رشد چشمگیری داشته که دلیل عمده اش علاوه بر مبحث زیبایی شناسی معماری  به عواملی چون عایق سازی (حرارتی و رطوبتی و صوتی) طبیعی ساختمان استفاده از فضای مرده بام جهت خلق فضای دلپذیر  و خلق سطوح چشم نواز پاسخگو است. تلفیق ساختار مصنوع با طبیعت و کمک به کاهش آلودگی های جوی و افزایش نسبت اکسیژن هوا و غیره می باشد. از طرفی طراحی ساختمان با بام سبز منجر به افزایش پایداری و مدیریت صحیح باران های سیل آسا و آب باران می شود. یکی از سیستم هایی که هم زیست و سازگار با فرایند اکوسیستم می باشد،بام سبزروف گاردن ) است.

طراحی فضای سبز

آوالانچ با همفکری و همکاری تعدادی از ایده پردازان، طراحان در زمیـنه های روف گاردن ، طراحی روف گاردن ، طراحی بام سبز ، طراحی آلاچیق ، طراحی دیوار سبز ، طراحی تراس سبز ، طراحی برکه ، طراحی آبنما ، طراحی آتشکده ، طراحی باربیکیو ، محوطه سازی ویلا ، ادوات فضای سبز ، گلدان ، مبلمان فضای سبز ، مه پاش ، نورپردازی ، طراحی فضای سبز و ... خواستار ارائه خدماتی متفاوت در زمینه طراحـی و اجرای فضای سبز به دوستداران طبیعت میباشد.

آوالانچ با دارا بودن گلخانه های مدرن و همکاری با سازندگان ادوات داخلی و خارجی توانائی تولید و تهیه هرگونه محصولی با خواسته مشتری میباشد. آوالانچ با بهرمندی از متخصصین خبره در زمینه گیاه شـناسی و فضای سبز سعی بر آن دارد بهترین گیاهان را برای اقلیم های  مورد نظر پیشنهاد نماید.

آوالانچ پس از بازدید اولیه از پروژه ها و ارائه طرح های مورد نظر، به صورت دو بعـدی و سه بعدی به مشتریان محترم امکان چیدمان گیاهان و ادوات را قبل از اجرا و با سلیقه مشتری فراهم می آورد.

آوالانچ با بهره گیری از متخصصین مجرب سعی برآن داشــته تا دراجرای بام سبز تمامی مراحل بصورت علمی و طبق آخرین روشهای روز صورت گیرد.

 

گالری تصاویر