طراحی روف گاردن

روف گاردن (Roof Garden) تکنولوژی مدرنی است که امروزه بر پایه سقف سبز نهاده شده که بر روی پشت بام ها اجرا می شود. روف گاردن (Roof Garden) یا همان بام سبز خلق فضای سبز بر روی پشت بام است تا بتوان در زندگی امروز شهری از طبیعت دلنشین استفاده کرد و شامل مجموعه ای از گیاهان سبز ، آبنما ، آلاچیق ، مبلمان باغی و سایر تجهیزات فضای سبز با توجه به مساحت موجود می باشد.

روف گاردن (Roof Garden) به بامی گفته می شود که تمام یا قسمتی از آن توسط فضای سبز و یا انواع تجهیزات فضای باز نظیر آلاچیق، آتشکده، باربیکیو، آبنما و ... پوشیده شده باشد و در واقع یک استفاده بهینه و موثر از فضای بلااستفاده پشت بام ها و تبدیل آن به فضایی دلنشین و مفرح می باشد.

در عصر حاضر کشورهایی همچون انگلیس، ژاپن، سنگاپور و ... که از اثرات تاثیرگذار و مثبت روف گاردن اطلاع دارند برای بالا بردن کیفیت محیط زیست شهری و کاهش آلایندگی، در جهت گسترش روف گاردن تلاش قابل توجهی کرده اند. در تهران نیز به دلیل کمبود شدید فضای سبز شاهد افزایش و رشد روف گاردن هستیم.

مزایای روف گاردن:

روف گاردن علاوه بر ایجاد یک فضای مفرح و لوکس خانوادگی ، دارای مزایای اجتماعی و شهری نیز می باشد، که از جمله آنها می توان به ایجاد منظر شهری سبز و کاهش آلودگی، کاهش بار گرمایش، کاهش اثرات گرمایش و تغییرات آب و هوایی شهری، ایجاد محیطی سبز، زیبا و نیمه عمومی (مشاعی) برای ساکنین ساختمان و بالا بردن کیفیت زندگی، کاهش هزینه نگهداری از سقف، تصفیه هوا و کاهش CO2 هوا، بالا بردن طول عمر غشای بام، افزایش ارزش ملک و ... اشاره کرد.

مراحل اجرای روف گاردن:

مراحل اجرای روف گاردن شامل دو مرحله اصلی عمرانی (ایزولاسیون و زهکشی) و لنداسکیپ (اجرای فضای سبز و اجرای تجهیزات فضای سبز نظیر آلاچیق، باربیکیو، آبنما و ...) می باشد.

الزامات روف گاردن:

روف گاردن نیازمند خاک مناسب می باشد و انتخاب دقیق خاک مناسب یکی از مهمترین مواردی است که باید برای اجرای روف گاردن (Roof Garden) مورد توجه قرار بگیرد. یکی دیگر از موارد بسیار مهم و کلیدی در اجرای روف گاردن محدودیت وزن است و باید وزن مجاز ادوات و مصالح مورد بررسی قرار گیرد.

گیاهان مناسب روف گاردن:

در واقع بر کسی پوشیده نیست که هدف اصلی از ایجاد روف گاردن (Roof Garden) ، ایجاد فضایی سبز و دلنشین در بام ساختمان می باشد، پس نتیجه می گیریم که بدون شک انتخاب گیاهان مناسب و سازگار با شرایط خاص پشت بام ها نظیر وزش بادهای تند ، گرما و تابش مستقیم نور خورشید، بارش باران و برف و ... بسیار مهم و حیاتی است.

شرکت آوالانچ با تکیه بر تجربه چندین ساله و اجرای پروژه های مختلف مفتخر است با ارائه خدمات مشاوره در خصوص روف گاردن و همچنین ارائه خدمات مهندسی نظیر تهیه نقشه های اجرایی دو بعدی و سه بعدی ، همچنین چیدمان تجهیزات فضای باز نظیر آلاچیق، مبلمان، باربیکیو، آتشدان، آبنما و ... شما را برای رسیدن به بهترین نتیجه همراهی نماید. با ما در تماس باشید.

 

گالری تصاویر

پروژه های اجرا شده