خدمات ما

طراحی بام سبز

روف گاردن (Roof Garden) یا بام سبز به بامی گفته می شود که تمام یا قسمتی از آن توسط  فضای سبز و یا انواع تجهیزات فضای باز نظیر آلاچیق، آتشکده، باربیکیو، آبنما و ... پوشیده شده باشد و در واقع یک استفاده بهینه و موثر از فضای بلااستفاده پشت بام ها و تبدیل آن به فضایی دلنشین و مفرح می باشد.

در عصر حاضر کشورهایی همچون انگلیس، ژاپن، سنگاپور و ... که از اثرات تاثیرگذار و مثبت بام سبز اطلاع دارند برای بالا بردن کیفیت محیط زیست شهری و کاهش آلایندگی، در جهت گسترش روف گاردن تلاش قابل توجهی کرده اند. در تهران نیز به دلیل کمبود شدید فضای سبز شاهد افزایش و رشد بام های سبز هستیم.

مزایای روف گاردن:

روف گاردن یا بام سبز علاوه بر ایجاد یک فضای مفرح و لوکس خانوادگی ، دارای مزایای اجتماعی و شهری نیز می باشد، که از جمله آنها می توان به ایجاد منظر شهری سبز و کاهش آلودگی، کاهش بار گرمایش، کاهش اثرات گرمایش و تغییرات آب و هوایی شهری، ایجاد محیطی سبز، زیبا و نیمه عمومی (مشاعی) برای ساکنین ساختمان و بالا بردن کیفیت زندگی، کاهش هزینه نگهداری از سقف، تصفیه هوا و کاهش CO2 هوا، بالا بردن طول عمر غشای بام، افزایش ارزش ملک و ... اشاره کرد.

مراحل اجرای روف گاردن:

مراحل اجرای روف گاردن شامل دو مرحله اصلی عمرانی (ایزولاسیون و زهکشی) و لنداسکیپ (اجرای فضای سبز و اجرای تجهیزات فضای سبز نظیر آلاچیق، باربیکیو، آبنما و ...) می باشد.

الزامات بام سبز:

روف گاردن یا بام سبز نیازمند خاک مناسب می باشد و انتخاب دقیق خاک مناسب یکی از مهمترین مواردی است که باید برای اجرای بام سبز (Roof Garden) مورد توجه قرار بگیرد. یکی دیگر از موارد بسیار مهم و کلیدی در اجرای بام سبز محدودیت وزن است و باید وزن مجاز ادوات و مصالح مورد بررسی قرار گیرد.

گیاهان مناسب بام سبز:

در واقع بر کسی پوشیده نیست که هدف اصلی از ایجاد بام سبز (Roof Garden) ، ایجاد فضایی سبز و دلنشین در بام ساختمان می باشد، پس نتیجه می گیریم که بدون شک انتخاب گیاهان مناسب و سازگار با شرایط خاص پشت بام ها نظیر وزش بادهای تند ، گرما و تابش مستقیم نور خورشید، بارش باران و برف و ... بسیار مهم و حیاتی است.

شرکت آوالانچ با تکیه بر تجربه چندین ساله و اجرای پروژه های مختلف مفتخر است با ارائه خدمات مشاوره در خصوص روف گاردن یا بام سبز و همچنین ارائه خدمات مهندسی نظیر تهیه نقشه های اجرایی دو بعدی و سه بعدی ، همچنین چیدمان تجهیزات فضای باز نظیر آلاچیق، مبلمان، باربیکیو، آتشدان، آبنما و ... شما را برای رسیدن به بهترین نتیجه همراهی نماید. با ما در تماس باشید.

 

گالری تصاویر