چگونه محوطه سازی کنیم

چگونه محوطه سازی کنیم

امروزه یکی از معضلات و مشکلات بشر آلودگی هوا می باشد و از راه های مقابله با این آلودگی توسعه و گسترش فضاهای سبز محلهای زندگی انسان است که افزایش فضای سبز یکی از این راه ها می باشد در علوم دانشگاهی امروزی به محوطه سازی (معماری منظر ) نیز گفته می شود. عبارت معماری منظر را می توان اینگونه معنا کرد که هر پیشه و حرفه ای که قصد آن طراحی و ساماندهی منظر باشد را معماری منظر گویند به زبان ساده معماری منظر تلفیقی از علوم مهندسی شهرسازی در کنار مهندسی معماری می باشد که به طراحی و فضاسازی محوطه باز می پردازد از دیگر ویژگی های معماری منظر بسط و گسترش ارتباط میان انسان و طبیعت القای زندگی و آرامش محیط به روح آدمی ترمیم و اصلاح فضای سبز آسیب دیده به دست آدمی و گسترش افق دید انسان به زیبایی بصری در محیط پیرامون خویش است.

ادامه مطلب...

تعریف فضای سبز و انواع آن

14 روش برای دکوراسیون بالکن و حیاط

عبارت «فضای سبز»، كمتر از نیم قرن است كه در فرهنگ و ادبیات شهرسازی جهان، از جایگاه خاصی برخوردار شده است. ایـن عبارت، معانی و مفاهیم متعدد و وسیعی را در بر میگیرد. «مهندسین مشاور عمران»، تعریف پیشنهادی زیـر را از فـضای سـبز ارایـه داده است: 

« فضای سبز شهری، بخشی از فضاهای باز شهری است كـه عرصـه هـای طبیعـی یـا مـصنوعی آن، تحـت اسـتقرار درختـان، درختچه ها، گلها، چمن ها و سایر گیاهانی است كه براساس نظارت و مدیریت انسان، با در نظر گرفتن ضوابط، قوانین و تخصصهای مرتبط به آن، برای بهبود شرایط زیستی، زیستگاهی و رفاهی شهروندان و مراكز جمعیتی غیر روستایی، حفظ، نگهداری و یـا احـداث میشوند »

ادامه مطلب...

طراحی فضای سبز ویلا

محوطه سازی

محوطه سازی و فضای سبز حیاط ویلا فقط کاشت، هرس و آبیاری نیست بلکه ایجاد یه فضای جادویی است برای فارغ شدن از روزمرگی که ما رو دعوت می کنه به نشستن و تماشای زیبایی گل ها و استنشاق بوی چمن مرطوب و تفکر. که  منوط به یک طراحی زیبا و منحصر به فرد می باشد.

حال اگر به دنبال طراحی فضای سبز ویلا یا خانه خود هستید بد نیست بدانید طراحی این گونه فضا ها دارای یکسری اصول و قواعد است. اصول طراحی باغچه حیاط ، دستورالعمل‌های لازمی هستند که بهتر است هر طراح محوطه آن را مبنای خلق پلان‌های خود قرار دهد.

ادامه مطلب...

هر آنچه درباره روف گاردن باید بدانید

چرا باید فرهنگ استفاده از بام سبز افزایش یابد؟

پوشش سبز در بام ساختمان ها در کشورهای اروپایی و ایالات آمریکا رشد چشمگیری داشته که دلیل عمده اش علاوه بر مبحث زیبایی شناسی معماری به عواملی چون عایق سازی طبیعی ساختمان استفاده از فضای مرده بام جهت خلق فضای دلپذیر  و خلق سطوح چشم نواز پاسخگو است. تلفیق ساختار مصنوع با طبیعت و کمک به کاهش آلودگی های جوی و افزایش نسبت اکسیژن هوا و غیره می باشد. مزایای زیست محیطی انکار ناپذیر روف گاردن ها در زمینه کاهش آلودگی ها کاهش گازهای گلخانه ای جذب آلاینده ها . کاهش دمای محیط پیرامون و کاهش میزان مصرف انرژی . بارها و بارها توسط متخصصین و پژوهشگران مورد سنجش قرار گرفته است .

ادامه مطلب...

چگونه یک روف گاردن بر بام خود بسازیم

بهترین گیاهان برای استفاده در روف گاردن

روف گاردن ها فضاهایی زیبا و در عین حال دوستدار طبیعت برای خانه های شهری هستند اگر شما در یک آپارتمان یا در یک خانه بدون حیاط زندگی می کنید داشتن یک روف گاردن به شما اجازه می دهد که درخت ها و سیزیجات خود را کشت کنید . قبل از آغاز کار باید با یک مهندس معمار مشورت کنید و نقشه باغچه خود را بکشید تا بتوانید از فضای خود حداکثر استفاده را ببرید.

آماده سازی سقف : میزان ظرفیت سقف را ارزیابی کنید . مشخص شود که سازه سقف چه وزنی را می تواند تحمل کند وزن ها شامل گیاهان ظروف مبلمان تجهیزات و بارهای آب و هوایی ماند برف است .

ادامه مطلب...

طراحی فضای سبز

طراحی فضای سبز

فضاهای سبز به دو دسته پهنه‌ای و خطی تقسیم می‌شوند. فضاهای سبز پهنه‌ای فضاهایی هستند که در نقشه‌های شهر نیز، به عنوان لکه‌های سبز دیده می‌شوند و فضاهای سبز خطی به فضاهایی اطلاق می‌شوند که متناسب با هویت ظرفیت جا‌به‌جا شدگی شهر‌ها و گذرگاه‌ها مورد توجه قرار می‌گیرند.

به طوری که ممکن است در نقشه‌های شهری نیز، هم دیده نشوند. هر چند نقش بسیار مهمی را در کنترل مسایل زیست محیطی و کالبدی شهر بر عهده دارند. از آن جا که تمامی فضاهای‌ سبز خطی‌، در مالکیت عموم مردم قرار دارند بنابراین تقسیم بندی بر اساس مالکیت فقط در مورد فضاهای سبز پهنه‌ای اعمال می شود.

ادامه مطلب...

طریقه ساخت دیوار سبز

طریقه ساخت دیوار سبز

باغ های عمودی یا دیوار های سبز جایگزینی هستند برای افرادی که فضای افقی کافی برای ایجاد یک منظره ی سبز ندارند و یا افرادی که میخواهند یک دیواری را که هیچگونه جذابیت و زیبایی ندارد تبدیل به یک منظره ی خارق العاده و شگفت انگیز کنند و در واقع میتوان گفت دیوار سبز برای افرادی که دنبال یک طراحی خاص و متفاوت هستند یک انتخاب  بسیار خوب است.

دیوار سبز هیدروپونیک را میتوان بر روی سطح هر دیواری چه داخلی و چه خارجی با حداقل امکانات اجرا نمود فقط باید آب،برق و خروجی آب تامین شود.

ادامه مطلب...

فواید نگهداری گل و گیاه در منزل

فواید نگهداری گل و گیاه در منزل

گیاه هان علاوه بر زیبایی محیط باعث سلامت روح وجسم می شود و انرژی خوبی به افراد می دهد. شما تا چه اندازه به نگهداری از گل ها و گیاهان علاقه دارید؟ اصلا در منزل یا محل کارتان به پرورش گل و گیاه می پردازید؟ این روزها خیلی ها نداشتن حیاط مستقل یا کوچک بودن فضای آپارتمان شان را بهانه می کنند و می گویند نگهداری از گل ها و گیاهان در فضای کوچک آپارتمان های امروزی کار مشکلی است؛ اما اگر بدانید نگهداری از گل ها و گیاهان آپارتمانی چه فوایدی دارد، برای ایجاد یک فضای سبز کوچک در منزل تان، درنگ نمی کنید.

ادامه مطلب...

تاثیر المان ها بر زیبای فضای سبز

تاثیر المان ها بر زیبای فضای سبز

انسان ها روزانه در برخورد با اولین عناصر و المان های سیما و منظرشهری از آن احساس آشفتگی بیرون آمده و به یک آرامش نسبی می رسند که با ادغام دو فاکتور مهم فضای سبز و زیبایی شناسی روحیه ای بالا در بین شهروندان ایجاد شده و درنهایت موجب بالا رفتن توانایی کار و کیفیت زندگی خواهد شد. همانگونه که نت های موسیقی از یک ضرب آهنگ خاصی پیروی می کنند تا موسیقی کامل و زیبایی را ایجاد کنند فضاهای سبز نیزدر کنار المان های بصری و سیمای منظر شهری باید هریک به موقع و به جا و متناسب باهویت شهر و منطقه نواخته شوند تا شهری زیبا وآرمانی ایجاد کنند.

ادامه مطلب...

کاربرد کف پوش ها در فضای سبز

کاربرد کف پوش ها در فضای سبز

آشنایی با انواع کفپوش: یکی از عناصر مھم و قابل توجه در طراحی ھا نوع کفپوش است. گرچه به عنوان یک طراح توصیه میکنم از حداقل فضا کفپوشی استفاده کنید ( به دلیل محدود شدن پتانسیل فضای سبز محیط و عدم نفوذ آب سطحی به  لایه ھای زیرین و حس محدودیت و قانونمندی در ذھن که مانعی برای آزادی ذھنی درفضا می شود) اما در صورت لزوم باید با اطلاعات کافی ، نوع و طرح آن را انتخاب کنید تا ھرچه بیشتر به ایده ال خود نزدیک شوید.

ادامه مطلب...

درباره ما

آوالانچ با همفکــری و همکــاری تعدادی از ایده پردازان، طراحان در زمیـنه های فضـای سبز آماده ارائه خدماتی متفاوت در زمینه طراحـی و اجرای فضای سبز به دوستداران طبیعت میباشد.

تماس با ما

آدرس : میرداماد میدان مادر خیابان بهروز کوچه شریفی بعد از تقاطع آزیتا پلاک 1 واحد 9

تلفن : 02122224713 - 02122353305 - 02122279138

info[@]avalanchgarden.com

شبکه های اجتماعی

ما را دنبال کنید!

facebook  گوگل پلاس  instagram  pinterest  aparat  telegram